Bilecik sohbet odaları

2 yorum
708 okuma
2 Nisan, 2019

Bilecik Sohbet 

 

Bilecik Sohbet Bilecik Balıkesir ili’mizin en güzel ilçelerinden biridir. Bilecük kelimesinden adını almaktadır osmanlının karargah kurdugu nadide özel ilçelerdendir bilecik  bizim için yeri ayrı güzeldir bu yüzden sohbetevi.net sitemizde bilecikli arkadaşlara özel odalar açtık Bilecikli founderlerle süslerdik oplarımız soplarımız ve dj lerimizle siz güzel bilecikli kardeşlerimizin hizmetindeyiz sizi yakından tanıyoruz nasılmı antayım.

İklim

İKLİM Bilecik ilçesinin  geçit bölgesinde bulunması, su kaynakları ve farklılık gösteren topografyasına paralel olarak 3 farklı iklim tipi görülür. Genel olarak Merkez, Gölpazarı, Osmaneli ve Söğüt İlçelerinde Marmara Bölgesi; Bozüyük, Pazaryeri ve Yenipazar ilçelerinde ise İç Anadolu Bölgesi iklimleri geçerlidir. Ayrıca Gölpazarı, Osmaneli ve Söğüt ilçelerinin Sakarya Irmağı kıyı şeridinde   iklim bölgeleri görülmektedir.  Bilecik İlinde yıllık yağış Çok olur.  Yağış en çok ocak ve mayıs aylarında düşmektedir. Duyumlarımız Bu yönde  Arkadaşlar.

İlçenin  ekonomisinde tarım ve hayvancılığın yanı sıra madencilik, ormancılık, mermer, seramik ve tahta işlemeciliği de önemli bir paya sahiptir. Bilecik’te bulunan zengin mermer ocakları, şehrin ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Özellikle Bilecik’in merkezindeki ve Bozüyük ilçesindeki sanayi tesisleri, ilin ekonomik gelişmesinde büyük öneme sahiptir. Madencilik açısından zengin kaynaklara sahip olan Bilecik’in, seramik ve cam kullanılan kil, kaolin ve feldispat rezervleri çok zengindir. Bilecik ayrıca, “Bilecik taşı”denilen mermeriyle (kireç taşları) de meşhurdur.BLuesea

 

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Tam Sohbetin

Tam Sohbet  Tam sohbet odalarına hoşgeldiniz . Sohbetin tam adresinde ...

Star Sohbet  Star Sohbet odaları artık burada olmaktadır . Türkiye’nin ...

Sosyal Sohbet kanalları

Sosyal Sohbet Siteleri   Sosyal Sohbet Siteleri Selamlar hayatımız ...

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!