Mudanya Sohbet

2 yorum
626 okuma
2 Nisan, 2019

Mudanya Sohbet

 

Mudanya Sohbet adı altında bugun sohbetevi.net kullanıcıları için mudanyada gezilmesi görülmesi gereken yerlerden bahsedicem. bunun akabinde öncelikle keyifler nasıl bir mudanya havası bir balık ekmek yemek için heycanlısınızdır umarım çünkü mudanyada meshur balıkçıler müşterileri kapıda ınce kibar beyfendilikleriyle bekliyorlar efendim sohbetevi.net  te mudanyalı bir kaç kardeşimizde mevcut arkadaşlarımızdan bildi alabilir tanışabilirsiniz hatta kendinize yemek bile ısmarlatma şansınız doğuyor güzel insanlar şimdi görülmesi gidilmesi gereken yer mudanyada cok yakın bilginize.

Mudanya’nın en gezilesi, en gözleri şenlendiren yerlerinden birisi Halitpaşa Mahallesi. Rum mahallesi ya da Girit Mahallesi olarak da geçiyor. Eski tahta konaklar, minik kafeler, el işi tezgahları, rengarenk sokakları ile insana mutluluk veren bir yanı var. Mütareke Evi de bu mahallede. Mahalle İtalyan mühendis Piçiretu tarafından planlanmış. Lozan sonrası mübadele zamanı Rumlar buradan göçünce, yerine Girit’ten gelen Türkler yerleşmiş. Mahalleyi gezmeniz 20 dakika kadar sürer. Ama fotoğrafa meraklıysanız uzarda uzar. ?

Restore edilmiş harika konaklar var. Bazıları ise hala sırasını bekliyor. Son dönem Osmanlı mimarisinin en güzel örnekleri de bu mahallede. Aralarından en önemlisi aynı zamanda Mudanya Kent Müzesi de olan Tahir Paşa Konağı. Bayılıcaksınız endamına makalemi burada noktalarken küçük bir hatırlatma balık üstüne muazzam fırında helvayı mutlaka deneyin sayGılarımla.BLuesea


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Tam Sohbetin

Tam Sohbet  Tam sohbet odalarına hoşgeldiniz . Sohbetin tam adresinde ...

Star Sohbet  Star Sohbet odaları artık burada olmaktadır . Türkiye’nin ...

Sosyal Sohbet kanalları

Sosyal Sohbet Siteleri   Sosyal Sohbet Siteleri Selamlar hayatımız ...

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!