Adana Sohbet Odaları

3 yorum
655 okuma
13 Temmuz, 2019
Adana Sohbet Odaları

Adana Sohbet Odaları

Adanalıyık Allahın Adamıyık 🙂 sözünden yola çıkarak adana ilimizin sıcak kanlı insanlarını yöresel yemeklerini tarihini ve geçmişini merak edip bu şehrimizi ziyaret etmek istedik.

Ben ve bir kaç arkadaşım ile birlikte bu güzel ilimizi ziyaret ettik. İzlenimlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz, gelin  bu ilimizin doğasını tarihini hep birlikte tanıyalım.

Adana İlimiz Hakkında Bilgi

Adana ilimiz: Adana ilimiz Akdeniz Bölgesi’nde, bulunur. Bölgenin yarısı toroslar ve Antitorosların uzantıları ile çevrilidir. 2.210.123 nüfusa sahip olan bu ilimizin coğrafi özelliği ise seyhan nehrinin yakasında kurulmuş olmasıdır. Türkiye‘nin nüfus büyüklüğü bakımından dördüncü ili sayılan bu ilimizin çevre şehirleri ise.

Niğde, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay’dır. Coğrafi yapısına göre Akdeniz iklimi süren bu ilimiz, Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Dağlık alanlarda ise kara iklimi hakimdir ve kışın yağışlar kar şeklindedir. Bu  güzel ilimizin yemekleri de meşhur olup bir o kadar da lezzetlidir gelin biraz da yemeklerini tanıyalım.

Birbirinden zengin ve çeşit sunan adana mutfağından en başka gelen adana kebap hangimiz sevmeyiz ki değilmi 🙂 adana lahmacun tadına doyum olmaz değişik bir isme sahip olan analı kızlı çorbası çorbaların şahı diyebiliriz bu çorba için mumbar dolması ismi değişik gelse de yenilince  bağımlılık  yaratabilir 🙂  Kırkkat şırdan’ın en yakın dostudur. İsmi ile dikkat çeken bicibici tatlısı:) baklavaya ile yarışan sarı burma lezzetiyle sizleri büyüliyecektir. Aşlama diğer adı şıra olan bu içeceğin Adanalıyı Adanalı yapan içeceklerden bir tanesidir 🙂 Fellah köftesi lezzetine doyum olmaz.

Evet arkadaşlar bu ilimizin biraz olsun yemekleri ve coğrafi konumu hakkında bilgi edindikten sonra gezilebilecek yerlerini görmeye gittik gidip gördüğümüz her yer bizi gerçekten kendine hayran bıraktı bu yerleri sizlerle de paylaşalım istedik.

Adana ilimizde gezilecek yerler

Taşköprü + Karataş + Tarihi Alman Köprüsü + Kozan + Yeni adana + Seyhan barajı Adana merkez park + Adana sinema müzesi + Adana Arkeoloji Müzesi + Yumurtalık Plajı + Büyük Saat + Atatürk Parkı Sadece bu kadar değil tabiki biz sadece birkaç tanesini yazdık arkadaşlar mutlaka  sizlerin de bu güzellikleri görmenizi tavsiye ediyoruz.

Mobil sohbet odaları

Sohbetevi.net farkıyla sohbetin doyumsuz tadına arkadaşlığın, samimiyetin, dostluğun farkına varabileceğiniz tek adresi olan sitemiz mobil uyumlu olup 7/24 hizmet veren kaliteli sohbet sitelerinden en iyisi olmakla beraber.

Güvenilir yönetim kadromuz ile birlikte sizlerin sorunlarınızı anında çözüme kavuşturabilecek alakası ile sizleri memnun edecek arkadaşlarımız ile sizlerde memnun kalacaksınız.

Sohbetevi.net sloganımız farkı bizimle yaşayın biriz tekiz


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Mynet Sohbet Siteleri Merhaba arkadaşlar mynet sohbet odalarına hoş geldiniz. ...

Bol Sohbet Siteleri Selamlar saygılar bolluğun bereket dolu bir sohbetin adresine ...

Gece Sohbetleri Merhaba gece sohbet odalarımıza hoş geldiniz. Geceleri ...

YorumlarYorumlar (3 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!